• Ви знаходитесь тут:

СЗШ №140 відбувся захід присвячений пам’яті Героїв Крут

2017-01-30

/Files/images/gero_krut-2017/DSC_0028.JPG

«У пам’яті кількох народів зберігається історія про 300 героїв, що загинули, захищаючи свою землю від нападників. У давніх греків це були 300 спартанців при Фермопілах, у грузинів – 300 арагвійців на підступах до Тбілісі, а в українців – 300 козаків під Берестечком та 300 юнаків під Крутам» - такими словами розпочато історично-літературний захід в школі №140 присвячений пам’яті молодим хлопцям, воїнам, борцям за незалежність України – Героям Крут.

Восьми- та одинадцятикласники підготували та представили свій виступ учням 5-11 класів. На якому декламувалися вірші, представили для перегляду відео «Балада про Крути», а також зробили історичний екскурс, зокрема наголосивши, що «29 січня 1918 року біля невеличкої станції Крути на Чернігівщині сталась трагедія, яка сколихала, пробудила всю Україну. У цей день жменька юнаків у нерівному бою віддала своє життя, але відстояла честь України…

Цієї станції немає на картах України. Загубилась вона серед дрімучих борів на північний схід від України. Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.

Студенти, курсанти, школярі – виявилися у своєму патріотизмові вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім'я волі свого народу.

В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Просто це – символ нескореного духу нашої нації.

Нехай пам'ять про наших героїв, що загинули під Крутами, буде вічною. І нехай їхня смерть буде для нас прикладом, як треба любити свою Батьківщину.

На заході також згадали випускника нашої школи, який загинув на Сході України в 2015 році та вшанували пам’ять всіх загиблих борців за свободу та незалежність України хвилиною мовчання.

Хто відвідував наш сайт?

Попередня Вересень 2017 Наступна